Stokta var
Adet:

Sismist Ultrasonik Nemlendirme Cihazı 7Lt/Saat Nem Kontrol Panolu


*Videoda yer alan ürün, 10LT/Saat ve eski bir modele aittir. Ürün resmindeki model güncel olandır. Nitelik ve fonksiyon olarak aynı cihazlardır.

Ultrasonik Nemlendirme Cihazının Çıkışının PVC Boru İle Uzatılması Ve Çoğaltılması:

*Uzatma için kullanılacak olan PVC boru tarafımızca satılmamaktadır. Standart 100mm PVC borudur. Boru uzatılmasını en fazla 5 metre uzunluğunda ve üzerine açılacak deliklerin giderek küçülecek şekilde açılmasını tavsiye ederiz. Aksi halde gelen buharın dışarı çıkmaya gücü yetmeyecektir.


Ürün parametreleri:

Voltaj                             : 220V pano giriş

Ölçüler                          :42x55x120cm

atomizer voltajı            : DC48V 

atomizer Gücü             : 250 W 

fan voltajı                     : 220 V

fan gücü                       : 20 W

atomizer Koruma         : otomatik güç su sıkıntısı ve su sıcaklığı santigrat derece otomatik koruma

Buharlaştırma miktarı  : 7kg/saat

Buharlaştırma çapı       : 0,01-0,05mm

pano özellikleri               : açma kapatma butonu + zamana bağlı çalış butonu + zamanlayıcı + nem kontrol cihazı

buhar çıkış özellikleri   : depo çıkışı 75 mm plastik pvc boru bağlanabilir dirsek. 

buhar iletimi için ilave  : 8 metreye kadar pvc boru ile hat uzatılabilir. pvc boru üzerinde 20 adete kadar 10 mm ile 40 mm arasında delik ile buhar çıkışı sağlanabilir. lütfen buhar iletimi için ilave boru kullanımı ile ilgili uyarıları okuyunuz.

Su deposu özellikleri    : En/Boy/Yükseklik=30*30*57 cm Su ve her türlü sanayi tipi ürününüzü,  uzun süre gün ışığı görmeden saklayabileceğiniz ve böylece haznenin içerisinde bakteri üremesini önleyecek şekilde üretilmiştir. Yüksek yoğunluklu polietilen ham maddeden plastik, iç kısmı ayrıca beyaz kaplıdır. Su deposunun hacmi 50LT'dir. Ancak bu hacmin 40LT'si suyun buharlaştırıldığı alan olarak boş kullanılmaktadır. Su haznesine koyulması gereken maksimum su miktarı 10LT'dir. Cihazı çeşmeye bağlamanız halinde su seviyesi her zaman ideal ve otomatik olarak dolacaktır.        PANO ÜZERİNDEKİ AYARLAR:


        ON-OFF BUTONU: bu butana basıldığında nem kontrol cihazında belirlenen değere getirene kadar, zamanlayıcıda belirlenen püskürt-dur döngüsü ile çalıştırır. belirlenen nem değerine ulaşıldığında makine bekleme konumuna geçer. nem oranı düştüğünde tekrar devreye girer...


        ZAMANA BAĞLI ÇALIŞ BUTONU : bu butona basıldığında nem kontrol cihazı devre dışı bırakılmış olur. nemlendirme makinesi sadece zaman döngüsü ile çalışır.


       ZAMANLAYICI ÖZELLİKLERİ BU CİHAZ İÇİN ÜRETİLMİŞ ÇOK FONKSİYONLU BİR KONTROL CİHAZIDIR.  NEM MAKİNESİNİ ÇALIŞ-DUR DÖNGÜSÜ İLE ÇALIŞTIRIR. UZUN SÜRE SÜREKLİ ÇALIŞMA SONUCUNDAKİ ISINMALARI ÖNLEMEK BÖYLECE CİHAZIN ÖMRÜNÜ UZATMAK VE MAKİNENİN ÇIKIŞINDA OLASI ISLAKLIKLARI ÖNLEMEK İÇİN KULLANILIR. FARKLI ZAMAN SEÇENEKLERİNİ SEÇMEK MÜMKÜNDÜR. BUHAR TANKINDAKİ SU SEVİYESİNİN YETERLİ OLAMAMSI DURUMUNDA  UYARI VERİR VE MAKİNEYİ BEKLEME KONUMUNA ALIR. SU YETERLİ SEVİYEYE ULAŞTIĞINDA MAKİNEYİ OTOMATİK OLARAK ÇALIŞTIRIR. NEM SEVİYESİ İSTENİLEN SEVİYEYE ULAŞTIĞINDA UYARI VERİR VE MAKİNEYİ BEKLEME KONUMUNA ALIR. NEM DEĞERİ İSTEDİĞİNİZ SEVİYENİN ALTINA DÜŞERSE MAKİNEYİ OTOMATİK OLARAK ÇALIŞTIRIR.


NEM KONTROL CİHAZI ÖZELLİKLERİ : NEMLENDİRME MAKİNASINI NEM ORANINA GÖRE OTOMATİK OLARAK ÇALIŞTIRIR

              NEM KONTROL CİHAZININ AYARLANMASI :

   A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 80 OLARAK AYARLAYIN

   B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 82 OLARAK AYARLAYIN

   BU ŞEKİLDE NEM DEĞERİ %80 İN ALTINA DÜŞERSE NEMLENDİRME MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 82 YE ÇIKINCA DURUR. 80 E DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

    NOT: Sıvı seviyesi atomizer seviyesinden aşağıda olursa, sadece atomizer devre dışı kalır. kontrol cihazları ve fan devrede olacaktır.
   Sıvı seviyesi uyarıları:

   1. Nebülizatör üzerinde kendine ait sıvı seviye flatörü bulunmaktadır. Sıvı yeterli seviyede değilse atomizer devreye girmez.
   2. Sıvının seviyesinin fazla yüksek olması da atomizerin verimli buharlaştırmasını olumsuz etkiler. Bu nedenle hazne içerisinde şamandıra seviyesi teknik ekimizce en doğru seviyede çeşme suyunu kesecek şekilde ayarlanmıştır. Gerekmediği taktirde bu su giriş seviye şamandırası ayarlarını değiştirmeyiniz.


   Buhar iletimi için boru ilavesi hakkında uyarılar:

   1) Bu işlem yapıldığında buhar basma görevindeki fan üzerinde basınç artması nedeni ile fan ömrü azalabilir. Fanı garanti süresi dolmadan değişim yapılması gerekebilir. bu değişim garanti kapsamında olamayacaktır. boru mesafesi ne kadar kısa olursa, buhar çıkışı o kadar rahat ve net olacaktır. Boru mesafesi uzadıkça buhar çıkışı azalacak, fan üzerine düşen basınç o düzeyde artacaktır.

   2) Uzatma borularının içerisinde buhar yoğuşmasından dolayı sıvı birikmesi olabilir. Bu borular içinde oluşan durgun su oluşumu insan sağlığı bakımından tehlike yaratabilir. Borunun içinde su birikmesi olmayacak şekilde açı oluşturmaya dikkat ediniz. boru içerisinde yoğuşan su yer çekimi ile hazneye geri döndürülmelidir, ya da tahliye edilmelidir.

   3) Boru mesafesi uzadıkça, borunun iç çeperlerine çarpan buhar zerrecikleri yoğuşur. Bu yoğuşma nedeni ile ortama verilmesi gereken buhar aslında ortama verilememiş olur. Yani siz 5lt su buharlaştırıyorsanız, belki de bunun 4lt kadarı buhar olarak ortama verilebilmekte ve 1lt kadar bir miktarı boru iç çeperine çarparak yoğuşmakta olabilir. Bu miktarlar örnek olarak verilmiştir. Boru mesafesine ve kullanılan alanlara göre değişiklik gösterecektir.

    

   Dikkat gerektiren konular:

   1. Atomizasyon saf su veya musluk suyu ile çalışabilir. Musluk suyu kullanıldığında sudaki kireç cihazın işleyici aksamına kısa sürede hasar verebilir. Sudaki kireç nedeni ile oluşan hasarlar garanti kapsamına girmez.

   2. Adaptör, elektrik akımındaki küçük ölçüde elektrik dalgalanmalarında ürünlerin normal olarak kullanılabilmesini sağlayan ve ürüne zarar vermesini engelleyebilen bir güç polarite koruma hattı ile donatılmıştır. Buna rağmen elektrik dalgalanmaları cihazın arızalanmalarına neden olabilir.

   5. Buharlaşmayı sağlayan hazne içindeki ana ürünümüz blok şeklinde tasarlanmıştır. Atomize su buharlaştıran birçok başlık bu blok üzerinde bir aradadır. Bu başlıkların her birinin elektrik hattı bağımsız olarak tasarlanmıştır ve aşırı akım koruma devresine sahiptir. Böylece, bir başlıkta oluşabilecek arızadan dolayı tüm hattın hasar görmesi ve aynı zamanda güç kaynağının hasar görmesini önleyecek ve diğer sprinklerin normal çalışmasını etkilemeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

   Yorum Yap

   Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
   Doğrulama Kodu