Stokta var
Adet:

Sismist Ultrasonik Nemlendirme Cihazı 5Lt/Saat Nem Kontrol Panolu

*Videoda yer alan ürün, eski bir modele aittir. Ürün resmindeki model güncel olandır. Nitelik ve fonksiyon olarak aynı cihazlardır.

Ürün parametreleri:

Voltaj                               : 220 V pano giriş

bağlantı tipi                     : panodan kendinden fişli - pirize bağlantı

atomizer voltajı              : DC48V 

atomizer Gücü               : 250 W 

fan voltajı                     : 220 V

fan gücü                       : 20 W

atomizer Koruma         : otomatik güç su sıkıntısı ve su sıcaklığı 50 santigrat derece otomatik koruma

Buharlaştırma miktarı  : 5 kg/saat

Buharlaştırma çapı       : 0,01-0,05mm

pano özellikleri               : açma kapatma butonu + zamana bağlı çalış butonu + zamanlayıcı + nem kontrol cihazı

buhar çıkış özellikleri   : depo çıkışı 75 mm x 2 plastik pvc boru bağlanabilir dirsek. (bir çıkışa düşürülmek istenirse tapa takılabilir)

buhar iletimi için ilave  : 8 metreye kadar pvc boru ile hat uzatılabilir. pvc boru üzerinde 20 adete kadar 10 mm ile 40 mm arasında delik ile buhar çıkışı sağlanabilir.

Su deposu özellikleri    : En/Boy/Yükseklik=30*30*57 cm Su ve her türlü sanayi tipi ürününüzü,  uzun süre gün ışığı görmeden saklayabileceğiniz ve böylece haznenin içerisinde bakteri üremesini önleyecek şekilde üretilmiştir. malzemesi: YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN ham maddeden plastik, iç kısmı ayrıca beyaz kaplıdır. 

pano özellikleri              : 250x350x150mm polietilen opak nemli ortama uygun

kaide özellikleri             : 40mm x 40mm profilden , 350mm x 350mm x 1000mm , tekerlekli pratik taşıma özelliği   PANO ÜZERİNDEKİ AYARLAR:


        ON-OFF BUTONU: bu butana basıldığında nem kontrol cihazında belirlenen değere getirene kadar, zamanlayıcıda belirlenen püskürt-dur döngüsü ile çalıştırır. belirlenen nem değerine ulaşıldığında makine bekleme konumuna geçer. nem oranı düştüğünde tekrar devreye girer...


        ZAMANA BAĞLI ÇALIŞ BUTONU : bu butona basıldığında nem kontrol cihazı devre dışı bırakılmış olur. nemlendirme makinesi sadece zaman döngüsü ile çalışır.


        ZAMANLAYICI ÖZELLİKLERİ :  NEM MAKİNESİNİ ÇALIŞ-DUR DÖNGÜSÜ İLE ÇALIŞTIRIR. UZUN SÜRE SÜREKLİ ÇALIŞMA SONUCUNDAKİ ISINMALARI ÖNLEMEK BÖYLECE CİHAZIN ÖMRÜNÜ UZATMAK VE MAKİNENİN ÇIKIŞINDA OLASI ISLAKLIKLARI ÖNLEMEK İÇİN KULLANILIR.

        zamanlayıcının ayarlanması =

kırmızı kadrandaki S: saniye M:dakika H: saat tir.

kırmızı kadran üzerinden hangi zaman dilimini seçeceğinizi belirleyin,

sol taraf bekleme süresi, sağ taraf ise çalışma süresidir.

zaman kadranında 2 hane vardır 1. hane onlar basamağı, 2. hane ise 1 ler basamağıdır. Aşağı yukarı ok tuşları ile istediğiniz zaman seçeneklerini girin.

örneğin - 32 M - 0 8 s - değeri girilmişse 32 dakika bekleyecek ve 8 saniye çalışacaktır. bu döngü ile sonsuza kadar çalışır.

Her ayardan sonra enerjisini kesip tekrar açmanız gerekir.


NEM KONTROL CİHAZI ÖZELLİKLERİ : NEMLENDİRME MAKİNASINI NEM ORANINA GÖRE OTOMATİK OLARAK ÇALIŞTIRIR

              NEM KONTROL CİHAZININ AYARLANMASI :

   A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 80 OLARAK AYARLAYIN

   B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 82 OLARAK AYARLAYIN

   BU ŞEKİLDE NEM DEĞERİ %80 İN ALTINA DÜŞERSE NEMLENDİRME MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 82 YE ÇIKINCA DURUR. 80 E DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

    NOT: Sıvı seviyesi atomizer seviyesinden aşağıda olursa, sadece atomizer devre dışı kalır. kontrol cihazları ve fan devrede olacaktır.


   Sıvı seviyesi uyarıları:

   1.   nebülizör üzerinde kendine ait sıvı seviye flatörü bulunmaktadır. Sıvı yeterli seviyede değilse atomizer devreye girmez. diğer cihazlar çalışmaya devam eder (fan ve diğer göstergeler)

   2.    Sıvının seviyesinin fazla yüksek olması da atomizerin verimli buharlaştırmasını olumsuz etkiler. Bu nedenle hazne içerisinde şamandıra seviyesi teknik ekibimizce en doğru seviyede çeşme suyunu kesecek şekilde ayarlanmıştır. Gerekmediği taktirde bu su giriş seviye şamandırası ayarlarını değiştir meyiniz.

    

   Dikkat gerektiren konular:

   1. Atomizasyon saf su veya musluk suyu ile çalışabilir. Musluk suyu kullanıldığında sudaki kireç cihazın işleyici aksamına kısa sürede hasar verebilir. Sudaki kireç nedeni ile oluşan hasarlar garanti kapsamına girmez.çeşme suyu kullanıyorsanız, zaman zaman kireç temizliği için tankın içerisine kireç çözücü uygulayabilirsiniz. bazı kireç çözücüler üründe deformasyon yapabilir. bu nedenle kullandığınız kireç çözücünün özelliklerine dikkat ediniz. bir defada fazla miktarda kireç çözücü kullanmak cihaza hasar verebilir.

   2. Güç kaynağı, elektrik küçük ölçüde elektrik dalgalanmalarında ürünlerin normal olarak kullanılabilmesini sağlayan ve ürüne zarar vermesini engelleyebilen bir güç polarite koruma hattı ile donatılmıştır. Buna rağmen elektrik dalgalanmaları cihazın arızalanmalarına neden olabilir.

   4. Makinenin açılması çok büyük olduğunda hattın hasar görmesini önlemek için bir zaman gecikmesi devresi kurulmuştur.

   Yorum Yap

   Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
   Doğrulama Kodu