Stokta var
Adet:

- Uludağ Üniversitesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı laboratuvarında test edilmiştir. Kısa sürede, mikrop ve bakterileri %99,9 oranında temizler. laboratuvar test sonucu için tıklayınız. 

test önce bir kabinde, daha sonra da bir çalışma odasında yapılmıştır. cihazımız küçük kabin içerisindeki mikropları çok büyük bir hızda yok ettiği için, bu deneyin sonuçları rapora yazılmamıştır. rapordaki sonuçlar bir çalışma odasında yapılan testlere aittir.

- Test sonucu ile ilgili olarak kısa açıklama; UVC lambalar kesinlikle sterilizasyon işini yapmaktadır. Işık şiddetinin yoğunluğu da mikropların sterilizasyon hızını olumlu yönde etkilemektedir. Yani daha fazla UVC ışık, daha hızlı sterilizasyon anlamı taşımaktadır. Cihazlarımız ile yapılan testlerde ilk birkaç dakika içerisinde %90 ve üzerinde sterilizasyon gerçekleşmiştir. ve zaman ilerledikçe bu oran %100 sterilizasyon mertebesinde yani ortamı tamamen sterilize etme seviyesinde bir netice vermiştir. Ayrıca ışık yoğunluğu arttıkça sterilizasyon miktarı da önemli ölçüde artmıştır.

- Kurulum gerektirmez.

- Mobil bir cihaz olup dilediğiniz odaya taşıyabilirsiniz.

- Fişini prize takıp kolayca çalıştırabilirsiniz.

- Basitçe çalış-dur zaman döngüsünü ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde odanın içerisinde oluşabilecek ozon miktarını da ayarlama imkanınız olur.

- Başka herhangi bir filtre ihtiva etmediği için temizlik ve bakım gerektirmez. 

- uzun ömürlü ve güvenlidir.


Çalışma Prensibi: UV lambanın ten ve göz ile temas etmemesi gerekmektedir. Bu nedenle cihazda lamba dışarıdan görülmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Fan ile emilen oda havası, kapalı kabinin içerisine gönderilir. Hava bu kapalı kabin içerisinden geçerken yoğun UV ışınına maruz kalır. Bu şekilde ultraviyole ışınına maruz kalan havanın içerisindeki mikroplar yok edilmiş olur. Mikroplardan temizlenen bu hava kabinin üzerindeki tahliyeden odanın içerisine yeniden geri gönderilir. Bu hava döngüsü ile kısa sürede odanın içerisindeki havanın tamamı fan ile emilir ve bu kabinin içerisinden geçerek sterilize olmuş olur.

Odanın büyüklüğüne göre, odanın içerisindeki havanın tamamının ne kadar zamanda bu cihazın içerisinden devir daim olacağı hesaplanabilir.

Bir odanın hacmi şu şekilde hesaplanır: en x boy x yükseklik 

Örneğin, bir odanın ölçüleri şu şekilde olsun; 5m x 6m x 3,33m = 100 m3 olacaktır.

Saatte 500 m3 olan cihazımız ile bu odanın içerisindeki havanın 1 saatte 5 defa bu cihazın içerisinden geçeceği söylenebilir. 

Odanın hacmi küçüldükçe devir sayısı artacak, hacmi büyüdükçe devir sayısı azalacaktır. bu örnekteki odadaki havanın her 1 dakikada bir sterilize olması için bu cihazdan 5 adet, ya da büyük olanından 2 adet almak gerekmektedir.


Bu Cihaz; uvc ışını ile hava içerisindeki bakteri ve mikropların DNA ve RNA yapılarını, ışıma yolu ile bozarak yok olmalarını sağlamak amacı ile üretilmiştir. Temel amaç, kapalı yaşam alanlarımızda, soluduğumuz havanın bu cihaz içerisinden geçmesini sağlamak, ve her geçişte havanın uvc ışını ile temas etmesi ile havanın içerisindeki mikropların yok edilmesini sağlamaktır. Kapalı dar bir hacim içerisinden geçmek için şartlandırılan hava, bu dar alandan geçerken yoğun bir şekilde UVC ışınına maruz kalır. bu şekilde de içerisindeki mikropların yapı taşı olan DNA ve RNA yapısı bozulur. Bu bozulum ile de bu minik canlılar yok edilmiş olur.


soru ve cepalar

neden hepa filtre kullanmadınız ? - Biz hepa filtre kullanmayı özellikle istemedik. Çünkü filtreler kısa sürede çok fazla toz ve kir nedeni ile tıkanıyor. Bu da hava akışını engelliyor. Çoğunlukla da kullanıcılar düzenli filtre temizliği-değişimi yapamıyorlar. Sonunda hepa filtreler faydadan çok zarar veren bir özellik haline gelmiş oluyor. bu ürün sadece uvc lamba ile sterilizasyon görevi yapmak için tasarlanmıştır. Oda içerisindeki hava, bu kabin içerisinden rahat bir şekilde devir daim olabilmelidir ki, havanın her devrinde uvc lambaya temas eden havanın içindeki virüs ve bakteriler yok edilebilsin.

bu cihazın çalışma mantığı nedir? - Uvc lambalar cildimize temas ederse cilt kanserine neden olabilmektedir. yani o kadar güçlüdür ki, bizim cildimize temas ederse, bizim cildimizin yapısını bile bozabilir. UVC lambayı çıplak olarak alıp da kullanabilirsiniz, mutlaka biliyorsunuzdur, bu tür ürünler de piyasada satılmaktadır. Ancak uvc ışınların cilt ile teması olumsuz sonuçlar doğurduğundan, uvc lambayı sadece odada olmadığınız zamanlarda çalıştırmanız gerekmektedir. Siz hem çalışma ortamınızda iken, aynı zamanda uvc lambanın aktif çalışarak sterilizasyon yapması için, lambanın ışınlarının size temas etmemesi ama hava ile temas etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bir fan, odadaki havayı sürekli emerek kabinin içerisine basar. Kabinin içerisinde uvc lamba ile temas eden havanın içerisinde sterilizasyon gerçekleşir. Virüs ve bakteriler yok olur. Test sonuçlarını inceleyebilirsiniz. 

cihaz temizlik gerektiriyor mu? - ortam çok tozlu ise, o zaman cihaz kapalı iken haftada bir defa üst kapağı açılarak, bir toz bezi ile hafifçe toz alınabilir. şimdiye kadar bu konu ile ilgili hiçbir olumsuz sonuç gelmemiştir. bizler de kendi iş yerimizdeki kullanımımızda ayda 1 defa diyebileceğim bir zaman aralığı ile hafifçe bir toz alıyoruz.
Ultraviyole(UVC) Lambalı Hava Steriliyazson, Temizleme Cihazı 16W, 2x16W 1000m3

Ebatlar: 35x40x55cm

Ağırlık: 1.5-2kg

Güç: 220V-50W

Kap Cinsi: Plastik Kutu (stok durumuna göre farklı renk seçenekleri lütfen sorunuz)

Fan Özellikleri: 220V-1000m3/h

Çalışma Durma Süresi Zamanlama

Ses Seviyesi: <45 DB

UV Lamba Özellikleri: lütfen tıklayınız

Ultraviyole(UVC) Lambalı Hava Steriliyazson, Temizleme Cihazı 6W, 2x6W 500m3

Ebatlar: 20x30x20cm

Ağırlık: 1.5-2kg

Güç: 220V-50W

Kap Cinsi: Plastik Kutu (stok durumuna göre farklı renk seçenekleri lütfen sorunuz)

Fan Özellikleri: 220V-1000m3/h

Çalışma Durma Süresi Zamanlama

Ses Seviyesi: <45 DB

UV Lamba Özellikleri: lütfen tıklayınız


Not: Videodaki ürün tanıtımı genel bir tanıtım olup bilgi vermek amaçlıdır. anlatımda kullanılan lamba gücü değeri değişebilmektedir.  bu ürün sayfasında satışta olan ürün için yukarıdaki lamba gücü değeri geçerlidir.

*Plastik kutunun rengi stok durumuna göre siyah, gri, krem olarak değişebilir.UVC ışıması hava, yüzeyler, nesneler ve su için enfeksiyon kapma riskini azaltmaya yardımcı olabileceği bilinen bir dezenfektandır ve 40 yıldan uzun süredir yaygın olarak kullanılmaktadır. Bugüne kadar test edilen tüm bakteri ve virüsler (çeşitli koronavirüsler de dahil olmak üzere yıllar boyunca yüzlerce) UV-C dezenfeksiyonuna yanıt verir. Laboratuvar testlerinde, UVC ışık kaynaklarımız 6 saniyelik maruz kalma süresiyle bir yüzeyde SARS-CoV-2 virüsünün %99'unu etkisiz hale getirdi. UV-C'nin koruma stratejinizde değerli bir rol oynayabileceğinin açık bir göstergesidir. kaynak için tıklayınız


UV ışığı, özellikle 200-280nm [i] (UVC veya antiseptik aralık) arasında, COVID-19 virüsünün yakın akrabaları olan en az iki diğer koronavirüsü inaktive eder (öldürür): 1) SARS-CoV- 1 [ii] ve 2) MERS-CoV [iii] [iv] [v]. Önemli bir uyarı, bu inaktivasyonun laboratuvarda kontrollü koşullar altında kanıtlanmış olmasıdır. UV ışığının uygulamadaki etkinliği, maruz kalma süresi ve UV ışığının su, hava ve malzeme ve yüzeylerin kıvrım ve çatlaklarındaki virüslere ulaşma yeteneği gibi faktörlere bağlıdır. kaynak için tıklayınız


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü           İyi
Doğrulama Kodu