Stokta var
Adet:

Kültür Mantarı Nem Kontrol, Sıcaklık Kontrol Ve Işıklandırma Kontrol Panosu No:P16

OTOMASYON PANOSU ÇALIŞMA ÖZELLİKLERİ:


FAN KONTROL CİHAZI:

Fanlar, sizin yaptığınız ayarda zamana bağlı olarak kontrol edilecektir. Örneğin; 1 saat bekle, 3 dk çalış. Bu ayar döndüğü pano açık olduğu sürece devam edecektir.

NEM KONTROL CİHAZI:

humidistat - nem kontrol cihazı olcum yapar, ortam nemi eksik ise nemlendirme sistemini otomatik olarak çalıştırır. nemlendirme sistemi ya da hangi nemlendirme makinesi bağlı ise, manuel olarak da çalıştırılabilir. bir düğmeye basmak yeterlidir. nem cihazı sürekli devrede kalır. Bu üründe nem kontrol cihazı, bir mini pano içerisindeki su valfini kapatıp açmaktadır. Bu mini panoya boru giriş ve çıkışları 8mm'dir. Maksimum su basıncı 6 bar kullanılabilir. Nem oranı düştüğünde bu valf açılacak, bu mini panoya bağladığınız püskürtücü uçlar devreye girecek ve püskürtme başlayacaktır. Nem oranı belilrlediğiniz miktarın üstüne çıktığında valf kapanacak ve püskürtme duracaktır.

LAMBALAR:

Lambaları haftalık program dahilinde belirlenen zamanlarda açıp kapatabilir. gerçek zaman değeri cihaza girilir (yıl-ay-gün-saat-dakika) ve buna göre birçok şekil ile lambalar çalışmaya ve durmaya programlanabilir. Elektrik gitse de belirlenen saatler hafızada kalır. Zaman kayması olmaz. elektrikler geldiğinde zamanlayıcının üzerindeki saat halen gerçek saati gösterir ve programlar hafızasında kalır.

SICAKLIK:

Ortam ısısını gösterir ve belirlenen değerin üzerinde ya da altında ise klimayı ya da ısıtıcıyı çalıştırır. Yaz ve kış modu olarak iki ayar yapılmaktadır. kış modunda ise, belirlenen değerin altında olduğunda ısıtıcıyı çalıştırır. yaz modunda ise, belirlenen değerin üstünde olduğunda klimayı çalıştırır.

UZAKTAN İLETİŞİM Wİ-Fİ :isteğe bağlı olarak:

Ortamda WİFİ varsa akıllı telefona indirilen bir aplikasyon ile anlık sıcaklık ve nem değerleri telefondan takip edilebilir. bir cihaz uzaktan çalıştırılıp durdurulabilir. Bunun için bu ürünle beraber satın almanız gereken ürün;

https://sismist.com.tr/Mantarhane/Otomasyon_Panolari/wifi_uzaktan_kablosuz_erisim_mini_panosu_sicaklik_ve_nem_takibi_ve_kontrolu


Kumanda devresi 220 V olup, 380 V ile çalışan cihazlar panoya bağlanabilmektedir. (380V - 3 faz bağlantı konusunda uzman personelden destek alınız)

PANO TEKNİK ÖZELLİKLERİ: 

- 1 adet nem kontrol cihazı (nem cihazını devre dışı bırakabilirsiniz ve sadece zamana bağlı çalıştırabilirsiniz)

- 1 adet nem kontrol cihazına bağlı zamanlayıcı (omron) (bu şekilde nem yükselene ayarlanan bekle-dur süresine göre kadar püskürt-dur yaptırabilirsiniz, zamanlayıcıyı devre dışı bırakabilirsiniz ve sadece neme bağlı çalıştırabilirsiniz)

- 1 adet nem ve nem zamanlayıcısına bağlı valf (max 6 bar - 5mm orrifice 220 V)

- 1 adet sıcaklık kontrol cihazı (üst seviye sıcaklık kontrol - sıcaklık yüksek ise fanları çalıştırır)

- 1 adet sıcaklık kontrol cihazı (alt seviye sıcaklık kontrol - sıcaklık düşük ise ısıtıcıları çalıştırır)

- 1 adet havalandırma zamanlayıcısı (omron) - (belirlenen saat-dakika aralıklarında fanları çalıştırır)

- 1 adet haftalık zamanlayıcı ( belirlenen tarih ve saat aralıklarında lambaları çalıştırır)

- çıkışlar : fan çıkışı: 220V 4KW  --  nem çıkışı 220V 0.5KW  --  sıcaklık çıkışı 220V 4KW  --  lamba çıkışı 220V 4KW

59x33x26cm

- Bağlantı şekli: duvar tipi 

- sensor tipi : - nem (1 metre prob) - sıcaklık (1 metre prob) 

- elektrik girişi : 220V - 50HZ

- fan zamanlama opsiyonu

- nem üst ve alt değer ayarı led ekran göstergeli

- ortam sıcaklığı üst ve alt değer ayarı led ekran göstergeli

- çalışma sıcaklığı: 1-40c

- çalışma nem aralığı %5-90

Haftalık Lamba Zamanlayıcısı Ayarlanması:


Nem Kontrol Cihazı Ayarlanması:

A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 80 OLARAK AYARLAYIN

B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 82 OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE NEM DEĞERİ %80 İN ALTINA DÜŞERSE NEMLENDİRME MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 82 YE ÇIKINCA DURUR. 80 E DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

Sıcaklık Kontrol Cihazı Ayarlanması(Isıtma Amaçlı):

A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 26 DERECE OLARAK AYARLAYIN

B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 27 DERECE OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE SICAKLIK DEĞERİ 26 DERECENİN ALTINA DÜŞERSE ISITMA CİHAZINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 27 DERECEYE ÇIKINCA DURUR. 27'NİN ALTINA DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

Sıcaklık Kontrol Cihazı Ayarlanması(Soğutma Amaçlı):

A) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 27 DERECE OLARAK AYARLAYIN

B) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 26 DERECE OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE SICAKLIK DEĞERİ 27 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKARSA SOĞUTMA CİHAZINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 26 DERECENİN ALTINA DÜŞÜNCE DURUR. 27'NİN ÜSTÜNE ÇIKINCA TEKRAR KONTAK VERİR.

Zamanlayıcı Ayarlanması:


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü           İyi
Doğrulama Kodu