Stokta var
Adet:

Mantarhane Full Otomasyon Panosu No:F1


OTOMASYON PANOSU ÇALIŞMA ÖZELLİKLERİ:

CO2 KONTROL CİHAZI:

300PPM-3000PPM arası ölçüm yapılabilir, 300PPM-1000PPM arasında bir değerde ise fanları açacağı değer ayarlanabilir.

otomatik modda; co2 Karbondioksit değerini ölçer, değer yüksek ise fanlar zamana bagli otomatik calışır. fanların Çalış-dur Zamanını kullanıcı dilediği aralık ile belirleyebilir. Nemlendirme calisirken fanlar çalışmaz. (havaya henüz nifuz etmemiş su zerreciklerini dışarıya atmamak için - tasarruf için)

manuel modda; fanlar isteğe bağlı manuel olarak çalıştırılabilir. zamanlayıcı yine de devrededir. çalış dur zamanını kullanıcı dilediği gibi belirleyebilir. bu çalışma için bir düğmeye basmak yeterlidir. fanlar sürekli devrede kalır. 

NEM KONTROL CİHAZI:

humidistat - nem kontrol cihazı olcum yapar, ortam nemi eksik ise nemlendirme sistemini otomatik olarak çalıştırır. nemlendirme sistemi ya da hangi nemlendirme makinesi bağlı ise, manuel olarak da çalıştırılabilir. bir düğmeye basmak yeterlidir. nem cihazı sürekli devrede kalır. 

LAMBALAR:

Lambaları haftalık program dahilinde belirlenen zamanlarda açıp kapatabilir. gerçek zaman değeri cihaza girilir (yıl-ay-gün-saat-dakika) ve buna göre birçok şekil ile lambalar çalışmaya ve durmaya programlanabilir. Elektrik gitse de belirlenen saatler hafızada kalır. Zaman kayması olmaz. elektrikler geldiğinde zamanlayıcının üzerindeki saat halen gerçek saati gösterir ve programlar hafızasında kalır.

KOMPOST İÇ ISI GÖSTERGESİ:

5 metre sensor ile kompost ic ısısını ölçer ve gösterir. Belirlenen değerin uzerinde ise isteğe bağlı alarm verebilir. panonnun üzerinde kırmızı alarm lambası yanar.

SICAKLIK:

Ortam ısısını gösterir ve belirlenen değerin üzerinde ya da altında ise klimayı ya da ısıtıcıyı çalıştırır. Yaz ve kış modu olarak iki ayar yapılmaktadır. kış modunda ise, belirlenen değerin altında olduğunda ısıtıcıyı çalıştırır. yaz modunda ise, belirlenen değerin üstünde olduğunda klimayı çalıştırır.

UZAKTAN İLETİŞİM Wİ-Fİ :isteğe bağlı olarak:

Ortamda WİFİ varsa akıllı telefona indirilen bir aplikasyon ile anlık sıcaklık ve nem değerleri telefondan takip edilebilir. bir cihaz uzaktan çalıştırılıp durdurulabilir. Bunun için bu ürünle beraber satın almanız gereken ürün;

https://sismist.com.tr/Mantarhane/Otomasyon_Panolari/wifi_uzaktan_kablosuz_erisim_mini_panosu_sicaklik_ve_nem_takibi_ve_kontrolu


Kumanda devresi 220 V olup, 380 V ile çalışan cihazlar panoya bağlanabilmektedir. (380V - 3 faz bağlantı konusunda uzman personelden destek alınız)

PANO TEKNİK ÖZELLİKLERİ: 

59x33x26cm

- Bağlantı şekli: duvar tipi 

- sensor tipi : co2 (pano önü) - nem (uzatmalı prob) - sıcaklık (uzatmalı prob) - kompost iç sıcaklık (5 mt uzatmalı prob)

- elektrik girişi : 220 v - 50 hz

- çıkışlar : fan çıkışı: 220 v-6a  --  nem çıkışı 220 v-16a  --  sıcaklık çıkışı 220 v-16a  --  lamba çıkışı 220 v-10a

- co2 kontrol paneli dokunmatik led ekran - otomatik ya da manuel mod seçeneği- fan zamanlama opsiyonu

- nem üst ve alt değer ayarı led ekran göstergeli

- ortam sıcaklığı üst ve alt değer ayarı led ekran göstergeli

- kompost sıcaklığı üst ve alt değer ayarı led ekran göstergeli

- çalışma sıcaklığı: 1-40c

- çalışma nem aralığı %5-90

Karbondioksit Kontrol Cihazı Ayarlanması:

Haftalık Lamba Zamanlayıcısı Ayarlanması:


Nem Kontrol Cihazı Ayarlanması:

A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 80 OLARAK AYARLAYIN

B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 82 OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE NEM DEĞERİ %80 İN ALTINA DÜŞERSE NEMLENDİRME MAKİNASINI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 82 YE ÇIKINCA DURUR. 80 E DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

Sıcaklık Kontrol Cihazı Ayarlanması(Isıtma Amaçlı):

A) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 26 DERECE OLARAK AYARLAYIN

B) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 27 DERECE OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE SICAKLIK DEĞERİ 26 DERECENİN ALTINA DÜŞERSE ISITMA CİHAZINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 27 DERECEYE ÇIKINCA DURUR. 27'NİN ALTINA DÜŞTÜĞÜNDE TEKRAR KONTAK VERİR.

Sıcaklık Kontrol Cihazı Ayarlanması(Soğutma Amaçlı):

A) ÜST DEĞERİN AYARLANMASI: YUKARI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ÜST DEĞERİ ÖRNEĞİN 27 DERECE OLARAK AYARLAYIN

B) ALT DEĞERİN AYARLANMASI: AŞAĞI OK TUŞUNA BASILI TUTUN 3 SANİYE KADAR BEKLEDİĞİNİZDE DEĞER YANIP SÖNMEYE BAŞLAYACAKTIR. YUKARI-AŞAĞI OK TUŞLARI İLE ALT DEĞERİ ÖRNEĞİN 26 DERECE OLARAK AYARLAYIN.

BU ŞEKİLDE SICAKLIK DEĞERİ 27 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKARSA SOĞUTMA CİHAZINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN KONTAK VERİR. 26 DERECENİN ALTINA DÜŞÜNCE DURUR. 27'NİN ÜSTÜNE ÇIKINCA TEKRAR KONTAK VERİR.

Zamanlayıcı Ayarlanması:


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü           İyi
Doğrulama Kodu