Stokta var
Adet:

Açık Alan Serinletme Sistemleri yüksek basınç Püskürtücü Nozzle Takımı.

SONLAYICI ÖZELLİKLERİ:

3/8" boru girişi - 3/16" nozul için diş bağlantısı

boru girişleri bastır tak - hızlı bağlantı

Krom-nikel kaplama paslanmaz

 

NOZUL ÖZELLİKLERİ:

Damlama önleyici antidrip adaptörlü,

içten filtreli,

ön cephesi seramik, diğer bölümler krom kaplama paslanmaz,

0,2 mm püskürtme memesi

ve krom nikel kaplama taşıyıcıdan oluşan tek uçlu püskürtücü takım. 

3/8" yüksek basınç borusuna hızlı bağlantı şeklinde adapte edilir.

 *not: Tüm nozul tipleri için ıslatma yapma durumu ortam nem, sıcaklık değerine ve çalışma süresine bağlıdır. sıcaklık ne kadar yüksek, nem değeri ne kadar düşük olsa da bir süre püskürtme yaptıktan sonra ıslaklık hissi oluşturabilir. Bu doğal bir süreçtir. Çünkü nozuldan püsküren atomize su zerrecikleri ilk temas ettiği hava hacmindeki nem oranını hızla yükseltir. Yükselen nem değeri sebebi ile bir müddet sonra püskürtmenin ilk temas ettiği bu hava, su buharına doyar, ve artık püsküren su zerrecikleri havanın içerisine karışamaz. birbirlerine yapışarak daha büyük damlacıklar haline gelir ve çisileme etkisi ile aşağı düşer. bu da hemen nozulun altında bulunan alanda ıslaklık hissi oluşturur. bunu engellemek için püskürt-dur periyodu ile çalıştırmak gereklidir. Havanın nem konusunda doyum noktasına ulaşmayacak kadar püskütmek ve sonra havanın yer değiştirmesini bekleyecek kadar durmak gerekir. Bu şekilde doğru zaman ayarları ile ıslaklık oluşumu olmadan tüm nozul çapları ile serinletme -  nemlendirme yapılabilir.

Örneğin, nemin çok düşük olduğu sıcaklığın çok yüksek olduğu bir ortam için; delik çapı 0,5 mm olan bir nozul 5 sn çalıştığında havayı doyum noktasına ulaştırırken, 0,2 mm çaplı bir nozul 10 sn çalışarak doyum noktasına ulaştırmaktadır.

Videolardaki püskürtme mesafeleri ve püskürtme açıları ıslaklık için yine önemli bir parametredir. püsküren atomize su zerrecikleri bir yüzeye çarparsa yine yoğuşma - ıslaklık oluşacaktır. bunu engellemek için uçların uygulama yüksekliği ve konumları da doğru olmalıdır. Bu bilgilere göre yerleşim planına dikkat edilmeli ve nozul seçimi yapılmalıdır. 

Yukarıdaki aynı örnekte eğer nozulda tıkanmalar olmaksızın uzun süre kullanmak istenirse, yerleşim planında uçların konumlandırılması yoğuşma için mesafe olarak müsaitse,  0,5 uç da tercih edilebilir. bu şekilde daha az fittings (bağlantı parçası) kullanarak daha az maliyet ve daha az bakım gerektiren bir sistem tasarlanabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü           İyi
Doğrulama Kodu